Web Hosting servisi almak istiyorum ancak işlemlerin nasıl yapılacağını bilmiyorum?

Bir web sitenizin olabilmesi için öncelikle firmaniz.com şeklinde bir domain / alan adı belirlemeniz gerekmektedir. Belirlediğiniz bu ismi (Alan adı) kullanabilmeniz için alan adını kendi adınıza tescil ettirmeniz gerekmektedir. Alan adı tescil servisi bu hizmeti kapsamaktadır. Web sitenizi daha sonra oluşturmak istiyorsanız tescil ettirdiğiniz domain için daha sonra da hosting hizmeti satın alabilirsiniz.

Dilerseniz alanadı tescili, web hosting hesabınız ve site kurulumunuz gibi işlemler tarafımızdan ücretsiz olarak 24 saat içinde aktif edilerek sağlanmaktadır.

Web Hosting kontrol paneli sağlıyor musunuz?

Evet, web hosting kontrol ve yönetim paneli ile kendi başınıza eposta hesaplarınızı oluşturabilir , ftp şifrenizi değiştirebilir, veritabanınızı yönetebilir , şifre korumalı dizinler yaratabilir ve yedekleme yapabilirsiniz.

Sunucularınız nerede?

Hosting Sponsoru web hosting sunucuları Bursa’daki veri merkezlerinde bulundurulmaktadır.

Bir başka sağlayıcıdaki web hosting hizmetimi Hosting Sponsoru’na taşımak istiyorum, bu konuda destek sağlıyor musunuz?

Evet , talep ettiğiniz taktirde ve gerekli erişim bilgilerini sağladığınızda Hosting Sponsoru destek ekibi bir başka sunucudaki web sitenizi eksiksiz ve çalışır bir şekilde, Hosting Sponsoru üzerindeki hesabınıza ücretsiz taşımaktadır.

E-posta mesajlarım AntiVirüs AntiSpam taramasından geçiyor mu?

Tarafınıza iletilen bütün email mesajları, posta kutunuza düşmeden E-posta Güvenlik duvarı tarafından filtrelenmektedir. E-posta Güvenlik duvarı spam, phishing, virüs ve benzeri içerik ihtiva eden tüm sakıncalı eposta mesajlarını engellemektedir.

Türkçe web mail desteğiniz var mı?

Evet , bütün web hosting paketleri ile birlikte türkçe webmail desteği sağlanmaktadır.

OpenCart, Joomla, wordpress gibi eticaret uygulamaları kuruyor musunuz?

Bir web hosting paketi satın aldığınızda, Hosting Sponsoru destek ekibi web sitenizde çalıştırmak istediğiniz Php / MySQL destekli hazır e-ticaret uygulamalarının tümüne kurulum ve konfigürasyon desteği sağlamaktadır.

Ya da dilerseniz hazır e-ticaret uygulamalanızı tamamen Hosting Sponsoru destek ekibine kurdurabilir, web sitenizi hazır ve çalışır bir şekilde teslim alabilirsiniz. Problem adresleme ve giderme işlemleri problemin türüne göre 2 – 72 saat kadar sürebilir.

Web Hosting sunucularında yedekleme sistemi var mı?

Hosting Sponsoru web hosting sunucularında barınan veritabanları , web siteleri, eposta kutuları ve diğer veriler haftalık olarak CDP (Continious Data Protection) teknolojisi ile geriye dönük olarak yedeklenmektedir.

Kazara bir veri kaybı yaşadığınızda Hosting Sponsoru destek ekibi web sitenizi elde bulunan en güncel konumuna geri getireceklerdir.

Web hosting paketime başka domainler yönlendirebilir miyim?

Kullandığınız web hosting ürününüzde yönetim panelinizden, sınırsız sayıda alan adı / domain yönlendirebilirsiniz. Bu sayede yönlendirmiş olduğunuz alan adına / domaine erişildiğinde mevcut web siteniz açılacaktır.

HTML Kodlu web hosting paketlerinde PHP desteği var mı?

Hayır HTML Kodlu web hosting paketlerinde php MySQL desteği bulunmamaktadır. HTML Kodlu web hosting paketlerinde flash, dhtml, java script tabanlı web siteleri barındırabilirsiniz.

SSL Sertifikası nedir ? Kurulum ücreti alıyor musunuz?

SSL Sertifikası (Secure Sockets Layer), Sunucu ve istemci arasında güvenli olarak (şifreli) bağlantı oluşturmak için kullanılan bir güvenlik standardıdır. Burada kullanılan teknoloji, bağlantı üzerinden gönderilen ve alınan verinin bütünlüğünü ve gizliliğini sağlamaktadır. SSL teknolojisini kullanmak isteyen sunucular SSL sertifikasına ihtiyaç duyarlar. SSL sertifikası kimlik doğrulaması sonucunda, buna yetkili olan ulusal ve uluslararası Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcıları tarafından sağlanmaktadır.

SSL sertifikaları, Açık Anahtar Altyapısı (AAA) kullanılarak oluşturulan elektronik sertifikalardır. Asimetrik anahtar yapısı kullanılır. Sertifika talebinde bulunacak sunucu için bir anahtar çifti üretilerek, sertifika talebi oluşturulur. Medyabim’den aldığınız ssl sertifikası 2048 bit desteklenmektedir. SSL aktif olduğunda tarayıcı kilit işaretini aktifleştirir ve müşterilerinize, onların bilgilerini SSL teknolojisi ile koruduğunuzu göstermiş olursunuz. Evet SSL kurulumu ücretlidir.

Paket değişikliği yapabilir miyim ?

Evet, kullanmış olduğunuz bir web hosting ürününden diğer bir web hosting ürününe geçiş yapabilirsiniz. Bu işlem paketinizi genişletme veya daraltma yönünde olabilir. Paket değişikliği işlemini tarafımızdan değiştirilir.

Hosting Servisimi daha sonra VPS olarak değiştirebilir miyim?

Evet, Hosting ürününüz daha sonra VPS olarak değiştirebilirsiniz. Talep ettiğiniz taktirde Hosting verileriniz VPS sunucusuna Hosting Sponsoru operatörleri tarafından aktarılacaktır.

Name Server bilgileriniz nelerdir?

Name Server bilgileriniz satın almış olduğunuz web hosting ürününüzün kullanıcı bilgileri ile birlikte eposta adresinize bildirilecektir.