Kullanım Politikası

Firmamız, hosting sektöründe internetteki kurumsal arayüzünüzdür.

Kullanım Politikası

Tüm paketlerimiz için Kullanıcı Sözleşmesi haricinde aşağıda yer alan kullanım maddeleri geçerlidir.

Tüm paketlerimiz için hesap başına e-posta kotası ilgili paket ölçülerinde sınırsızdır. Hosting Sponsoru, gönderimlerde değişikliğe gidebilir.
Müşteri tarafından alınan yedekler 30 gün süreyle sunucuda barındırılır ve daha sonra sistem tarafından otomatik olarak kaldırılabilir.
Paketler dosya paylaşımı, veri deposu, yedekleme gibi web hosting kavramına aykırı düşecek amaçlar için kullanılamaz.
Paketler toplu / spam e-posta gönderimleri için kullanılamaz. HostingSponsoru.com gerekli gördüğünde saatlik gönderimlerde kısıtlamaya gidebilir.
Müşteri sahip olduğu verileri yedeklemekle yükümlüdür. Olası veri kayıplarından firmamız sorumlu tutulamaz.
Ücretsiz site taşıma hizmeti için %100 taşıma garantisi verilememektedir.
Sınırsız özellikler iyi niyetli kullanım esasına dayanmaktadır. Buradaki amaç müşterilerimizin herhangi bir limite takılmadan iyi niyet çerçevesinde paketlerini kullanmalarıdır.

Hosting paketlerimizde aksi belirtilmedikçe dosya adedi limiti (inode limit) 150.000 dir.
Paylaşımlı hosting altyapılarımızda sunucu güvenliğini etkileyebilecek herhangi bir fonksiyon veya kütüphanenin kullanılmasına izin verilmemektedir.
Paylaşımlı hosting altyapısında kontrol panel üzerinde sağlanan php fonksiyonları dışında ek bir fonksiyon sağlanamamaktadır.
Standart uygularımın (WordPress, Opencart vb.) üzerine 3. parti modül kurmak isteyen kullanıcılarımızın bu fonksiyonları kontrol ederek uygulamaları kurması gerekmektedir.
Paylaşımlı hosting altyapımızdan hizmet alan kullanıcılarımızın SSH erişim hakkı bulunmamaktadır.
Paylaşımlı hosting altyapılarımızda php fonksiyonu olan exec, escapeshellarg, popen, proc_open fonksiyonlarının kullanılmasına izin verilmemektedir.
Hosting Sponsoru, belli aralıklarla kaynak kullanımını (CPU, dosya adedi / boyutu, MySQL, MSSQL, Trafik, Disk kullanımı vb.) takip edebilir ve müşteriden kaynaklarını düşürmesini isteyebilir.
Paket limitlerinin veya iyi niyetli kullanım esaslarının aşıldığı durumlarda sistem otomatik olarak limitleme, durdurma, özel bir sayfaya yönlendirme veya
sınırlandırma işlemi gerçekleştirebilir.
Hosting Sponsoru, kaynak kullanımlarına veya sunucu performansı gibi kriterlere bağlı olmaksızın gerekli gördüğünde kullanıcıya haber vermeden aktif paketler için; IP, sunucu ve altyapı değişikliği yapabilir.
Hosting Sponsoru’nun neden göstermeksizin her zaman hizmeti sonlandırma ve iade hakkı vardır.
Hosting Sponsoru, hosting paketlerinde ve bu paketleri etkileyen maddelerde ve tüm diğer unsurlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.